pomona logo

Saszetki Eten – udokumentowana skuteczność

Po prawie 50 dniach transportu morskiego i lądowego dotarł do Wietnamu transport jabłek odmiany Mutsu wyprodukowanych w Gospodarstwie Sadowniczym Pana Tomasza Bankiewicza z Komorowa (k/Radomia), które na czas transportu zostały zabezpieczone saszetkami pochłaniającymi etylen produkowanymi przez firmę Pomona Company Ltd z Żyrardowa.

saszetki eten

Jabłka zabezpieczone były saszetkami poprzez włożenie do każdego kartonu zawierającego 18 kg owoców, jednej saszetki w przypadku jabłek mniejszych oraz dwóch saszetek w przypadku jabłek o większej kalibracji.

Istota działania Saszetek Eten polega na pochłanianiu wydzielanego przez owoce etylenu, który powoduje ich szybkie przejrzewanie oraz gnicie i w rezultacie utratę cech właściwych dla towaru handlowego

Po dotarciu transportu na miejsce, kupiec z Wietnamu ocenił jakość jabłek jako doskonałą, a wygląd i jędrność jabłek nie budziły najmniejszych zastrzeżeń.

Pozytywna ocena jakości jabłek w tym konkretnym przypadku ma ogromne znaczenie i to nie tylko dla tej dostawy, ale również dla całego polskiego eksportu owoców na wszystkie odległe rynki, ponieważ potwierdza dużą skuteczność Saszetek Eten, a ich stosowanie może zapobiec dosyć częstym w ostatnim czasie sytuacjom, gdzie jedna dostawa złej jakości dostarczonych owoców powoduje natychmiastową negatywną złą opinię o całości polskiego eksportu.

Saszetki Eten to produkt opatentowany, a Pomona Company Ltd jest jego jedynym polskim producentem.

Pomona logo
Producent innowacyjnych absorberów do świeżej żywności
Pomona © 2021 • Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie • Polityka prywatności
Uszyte na WordPress przez Kiwwwi
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram