pomona logo

Saszetki Eten – na Seszelach chwalą jakość polskich jabłek

Kolejny transport polskich jabłek wyekspediowany przez firmę Ewa-Bis z Warszawy po 50 dniach dotarł w świetnej kondycji w jeden z najdalszych zakątków świata, tym razem na Seszele.

saszetki ETEN

Doskonała kondycja i jakość dostarczonych na Seszele jabłek nie jest dziełem przypadku, jabłka na czas transportu zostały zabezpieczone saszetkami pochłaniającymi etylen produkowanymi przez firmę Pomona Company Ltd z Żyrardowa.

Jabłka odmian Idared, Golden Delicious, Gala i Red Jonagold zabezpieczone zostały Saszetkami Eten poprzez włożenie do każdego kartonu zawierającego 18 kg owoców, jednej saszetki.

Istota działania Saszetek Eten polega na pochłanianiu wydzielanego przez owoce etylenu, który powoduje ich szybkie przejrzewanie oraz gnicie i w rezultacie utratę cech właściwych dla towaru handlowego.

Podobnie jak w przypadku niedawnej dostawy jabłek do Wietnamu, po dotarciu transportu na miejsce, kupiec ocenił jakość jabłek jako doskonałą, a wygląd i jędrność jabłek i w tym przypadku nie budziły najmniejszych zastrzeżeń.

Dostawa jabłek na Seszele i bardzo pozytywna ocena ich jakości, to kolejny dobry krok w budowaniu nowych dalekich rynków zbytu dla polskich jabłek, co ma ogromne znaczenie dla polskich sadowników po utracie rynku rosyjskiego i kłopotem ze sprzedażą jabłek zalegających chłodnie.

Po raz kolejny została potwierdzona duża skuteczność Saszetek Eten, a ich stosowanie może zapobiec dosyć częstym w ostatnim czasie sytuacjom, gdzie jedna dostawa złej jakości dostarczonych owoców powoduje natychmiastową negatywną złą opinię o całości polskiego eksportu.

Saszetki Eten to produkt opatentowany, a Pomona Company Ltd jest jego jedynym polskim producentem.

Pomona logo
Producent innowacyjnych absorberów do świeżej żywności
Pomona © 2021 • Ta strona używa Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie • Polityka prywatności
Uszyte na WordPress przez Kiwwwi
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram