Ekologiczne absorbery bez plastiku PAD ECO

Ekologiczne absorbery bez plastiku PAD ECO®

Ekologiczne nielaminowane podkłady wykonane z naturalnej celu­lozy używane w procesie pakowania świeżego mięsa, drobiu, ryb oraz owoców. Podkłady mogą być stosowane w pako­waniu z użyciem technologii MAP.

Absorbery i ich funkcjonalność

Absorbery umiejscawiane są zazwyczaj w opakowaniu pod zapakowanymi produktami spożywczymi i w gruncie rzeczy klient dopiero po otwarciu opakowania styka się z absorberem, nie zdając sobie do końca sprawy z jego funkcjonalności. A więc zabezpieczania produktu przed niekorzystnym wpływem bakterii rozwijających się w płynach produktowych (krew, tłuszcz, osocze), przedłużenia świeżości produktu, wydłużenie terminu, przydatności do spożycia, poprawienia wyglądu w opakowaniu.

Absorbery ECO absorbery bez plastiku

Stosowanie wielomateriałowych opakowań, skutkuje wieloma problemami związanymi ze skomplikowanym procesem ich recyklingu, a co za tym idzie negatywnym wpływem na środowisko i zdrowie człowieka. W całej Europie zużywa się rocznie tysiące ton absorberów, których, ze względu na ich skład, nie można poddać w prosty sposób recyklingowi. W związku ze zmianami w technologii chłodzenia produktu (chłodzenie powietrzem) odcieki z żywności są coraz mniejsze, stąd też absorbery mogą mieć mniejszą chłonność, a jednocześnie można z nich wyeliminować warstwy plastiku używane do ich laminowania, jak i wszelkie dodatki chemiczne.

Absorbery Pad Eco®

Absorber ten o nazwie Pad ECO® posiada specjalne wytłoczenia w celulozie, charakteryzuje się odpowiednio wysoką chłonnością, co powoduje całkowitą absorpcję odcieków z produktu. Absorber Pad Eco® jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszanie przez środowiska konsumenckie, dążące do wyeliminowania z rynku wielomateriałowych opakowań, w których zawarte są tworzywa sztuczne i związki chemiczne. Niewątpliwą zaletą stosowania tego typu absorberów, jest ich łatwość utylizacji w łańcuchu recyklingu, po ich odseparowaniu od pojemników, czy też innego rodzaju opakowań do żywności. Wykonany w 100% z odnawialnych materiałów, wkład ten jest w pełni kompostowalny i prawdziwie ekologiczny. 

7

Zapewniamy wysoki standard czystości biologicznej (produkcja odbywa się w warunkach HACCP)

Pomieszczenia są monitorowane i nadzorowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

               klima               

    Wszystkie pomieszczenia produkcyjne są klimatyzowane

 

isotuv

Comments are closed.